Print Friendly
Eki 8, 2012

Bedeni Hastalıklar İçin Dualar

Bu sayfa 14.159 kez görüntülendi

Hasta iken Okunacak Dualar


Üç kişinin duası geri çevrilmezmiş.bunlar yolcunun duası mazlumun zulme uğrayanın duası ve hastanın duası arkadaşlar.O yüzden hastalık zamanlarını kıymetli birer madene çevirmek sizlerin elindedir.Allahtan gec gündüz birşeyler isteyin size cevap verecektir.

Hastalıkta okunacak dua

“Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ serîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü
lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fagfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin

 

Hastalık için Okunacak Dualar:

“Fâtiha”, “Âyet-el-kürsî” ve “Dört Kul” (Yani, Kâfirûn, İhlâs, 2 Kul eûzü) 7’şer defa okunup hastaya üflenirse, bütün âfetler, dertler, sihir, nazar, hayvan sokması ve ısırması için iyi gelir.

Hadis-i şerifte buyruldu ki; “ Lâ havle velâ kuvvete okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi hemmdir. ’’ Buna, kelime-i temcîd denir. Korkulu zamanlarda ve cinlerden korunmak için de okunur.

“ Bismillâhirrahmânirrahîm velâ havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’ azîm. ’’ okumak sinir hastalığına ve bütün hastalıklara iyi gelir.

Hazret-i Âişe anlatır: Resûlullah’dan duydum: “Birinize derd, keder, hastalık gelince, üç defa “Sübhâneke innî küntü minezzâlimîn” desin” buyurdu. Hazret-i Enes anlatır. Resûlullah’a bir köylü gelip, “ben hastayım, yediğim içtiğim karnımda durmuyor; iyi olmam için bana duâ et” dedi. Resûlullah: “Bir şey yediğin veya içtiğin zaman, “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil-ardı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm, yâ hayyü yâ kayyûm” söyle, büyük de olsa, hastalık sana zarar vermez” buyurdu.

Resûlullah sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem buyurdu ki: “Yağmur suyunu toplayıp, üzerine; (Fâtiha-i şerîfe, Âyet-el-kürsî, İhlâs-ı şerîf ve Kul-e’ûzü sûreleri) 70’şer defa okunur. Bu sudan aralıksız 7 sabah içenlerin hastalıkları, ağrıları zâil olur.”

Peygamberimiz Eshâbına, bütün ağrı ve ateşli hastalıklar için: “Bismillâhil kebîr eûzü billâhil azîm min şerri külli ırkın ne’ar ve şerri harrin-nâr” duâsını okumayı öğretirdi.

Share

Aranan Terimler:

  • adetliyken okunacak dualar
  • hasta iken okunacak dua
  • adetlıyken hangı dualar okunur
  • hastayken okunacak dua
  • hasta iken okunacak dualar
  • adetliyken okunacak dua
  • hastayken okunacak dualar
  • adetliyken dua okunurmu
  • adetliyken ihlas suresi okunur mu
  • hastayken okunmasi gereken dua

 

Facebook'da Paylaş

Yukarı Çık