Print Friendly
Eki 8, 2012

Bedeni Hastalıklar İçin Dualar

Bu sayfa 9.367 kez görüntülendi

Sarılık İçin Okunacak Dua

Sarılık hastalığına yakalanmış olan sarıdan yapılmış bir tas bulup getirir veyahutta bulamaz ise temiz kalaylı bakır bir tasta kullanılabilinir.Ayrıca 2 adet yorgan iğnesine ihtiyaç vardır.
İğneler tasa bırakılır ve üzerine tasın yarısı dolacak kadar temiz su doldurulur.İğneler tasa bırakılıp 3 kere
”Estağfirllahel vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin. Allahümme salli ala seyyidina MUHAMMEDİN ve ala ali seyyidina MUHAMMEDİN ve ala ali seyyidina MUHAMMED.” duası okunur.

Daha sonra tastaki iğnelerin delikli kısmından tutulur ve tastan çıkarılır.Sarılık hastalığına yakalanmış kimsenin kaşının başından yani burun kökü hizasından başlayarak yukarı doğru iğnenin uçları hastanın cildine değer değmez hafifçe sürterek aşağıdan yukarı doğru çıkılır ve işlemi yapan kişinin elleri hastanın saçları hizasında birbirine değer.Bu işlem yapıldıktan sonra aşağıdaki dua hastanın yüzüne vede suya birkere okunup üflenir.

OKUNACAK SURE:
”Bismillahil halikıl ekber hirzün likülli haifin la takate li-mahlükın maallahi azze ve celle.Bismillahirrahmanirrahim.Le-kad caeküm resulün min enfüsiküm aziz aleyhi ma annitüm harisün aleyküm bilmü’minine Raüfün Rahim.Fein tevellev fekul has biyallahü la ilahe illa hü aleyhi tevvekkeltü ve hüve rabbül arşil azim.”
Bu işlemler 3 defa tekrarlanır.İğneler sudan çıkarılırken iğnelerede nefes edilir.Ve aynı şekilde burun kökünden yukarı çıkarılırken yukarıdaki sure okunur ( Bismillahil halikıl’dan-azime kadar olan sure).
Bu işlemler 3 defa tekrarlandıktan sonra iğneler suya atılarak suyada üflenir.
İğneler 3 gün suda bırakılır.Bu 3gün boyunca hasta bu tas ve iğnelere 5 dakika kadar bakar.Bu süre zarfında hastalık geçer, su ve iğneler tenha bir yere dökülür.
Bu su 3 gün içerisinde hastalığın şiddetine göre sapsarı olur.

Share

Aranan Terimler:

  • sarılık için okunacak dua
  • sarılık duası
  • bebeklerde sarılık duası
  • bebek sarılığı için okunacak dua
  • sarılık olan bebeğe okunacak dua
  • sarılık için dua
  • sarılık için okunan dua
  • sariliga iyi gelen dua
  • bebek sar?l??? duas? arap?a

 

Facebook'da Paylaş

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarı Çık